אני כל כך משתוקק להקדוש ברוך הוא, מתי אזכה גם אני להיות יהודי כשר?

שאלה:

לכבוד מורי ורבי רבי יצחק לעזער שליט"א.

אני כותב לכם מלב מלא השתוקקות להקדוש ברוך הוא, אני מבקש ממכם שתדריכו אותי מה עלי לעשות בשביל להיות יהודי כשר, שהקדוש ברוך הוא ישפיע עלי את אורו וקדשתו לחזות בנעם ה' ולבקר בהיכלו, מתי אזכה להיות דבוק בהשם יתברך באפן תמידי, למה אגרע?! למה אני צריך לחכות כל כך הרבה וכל פעם ליפול ולקום ליפול ולקום וכו'. וגם אני מאד רוצה לזכות להיות מחבר לצדיק, כמו ששמעתי ממכם שבני ישראל שהיו טמאים לנפש זכו לקבל את פסח שני בזכות שבאו לצדיק.

ובאותו ענין אכתב לצדיק את מה שחדשתי על המשנה במסכת תמיד: ירד וטבל עלה ונסתפג, שכהן שהיתה לו ירידה, וקרה לו מה שקרה, אבל מיד ירד וטבל, ומיד עלה ונסתפג, שחיזק וזירז את עצמו, ונתחמם כנגד המדורה – שזה מרמז על האש של הצדיק, ובא וישב לו אצל אחיו הכהנים, שחבר עצמו עם כלל נשמות ישראל המקורבים אל הצדיק.

זה מה שאני רוצה ומשתוקק, אנא תעזרו לי, תקשרו אותי אל הקדוש ברוך הוא, למה יש צדיקים עובדי ה' תמימים ואני לא אחד מהם?! מה יהיה אתי, מה יהא על נשמתי?!, אני כל כך רוצה לתקן את כל מה שפגמתי בנשמתי, לחזר בתשובה שלמה.
מנאי תלמידכם … המקוה לראותכם בקרוב בארץ הקדש בבנין בית מקדשינו, אמן.

תשובה:

בעזרת ה' יתברך

יום ה' לס' בהר בחוקותי כ' אייר ל"ה למ"טמונים  ה'תש"פ

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי היקר לי מאד … נרו יאיר ויזרח לנצח.

לנכון קיבלתי את מכתבך המלא געגועים וכיסופים קדושים אל השם יתברך, וגם מלא צער וצעקה על עוצם ריחוקך מן השם יתברך, ואתה לא תופס שדייקא זה נקרא התקרבות אמיתי אל השם יתברך, כשאדם מרגיש שהוא מחוץ למחנה דקדושה לגמרי ועדיין לא התחיל כלל לכנס בפנים, וכמבואר דבר זה פעמים אין מספר בספר הקדוש "נועם אלימלך", שדייקא זהו מדריגת הצדיקים שיושבים פתח האהל כחום היום, בשעת הבערת התאוות בראש כל חוצות, והם מחכים ומצפים בכל עת לכנס בתוך האהל ולהיות בפנים לקדושה, ובוכים וצועקים הרבה כמוך "למה נגרע", "אנא ה', תקרב אותי אליך באמת, אני רוצה להיות איש כשר באמת" (עי' בדבריו המתוקים בריש פרשת וירא), וכך הוא מפרש (בליקוטי שושנה בסוף הספר) את המשך הפסוקים (תהלים קיז) "פתחו לי שערי צדק אבוא בם אודה יה", שהצדיקים תמיד בוכים ומתחננים, "רבונו של עולם, אנא תפתח לי שערי הצדיקים, כי אני רוצה לבוא לתוכם ולהודות לך, ואני מרגיש כל כך רחוק וכל כך מוזנח", ועל זה עונה המשורר, "זה השער לה' צדיקים יבואו בו" שדייקא זה בעצמו השער שצדיקים נכנסים לתוך הקדושה, בזה שהם תמיד חושבים שהם מבחוץ, ומתחננים אל הקדוש ברוך הוא שיפתח להם השער.

ועל כן ידידי היקר, כל הצעקות והמרירות שלך אתה צריך להפוך אותם להלל והודאה אל השם יתברך, שברוך ה' יש לך כל כך הרבה געגועים וכיסופים אל הקדושה, אבל הס"מ ערמומי מאד ולא מפרגן לך להחיות עצמך עם כל הנקודות טובות שלך, שתהלה לאל אתה לומד ועושה סיומים בכל חלקי התורה וכו', וכן אתה מתפלל ומתבודד בכל יום, והיית צריך לרקוד מרוב שמחה שאתה זוכה לרכוש כאלו יהלומים יקרים, אבל מחמת שאתה נמשך יותר מדי אחר הצער והמרירות על מה שעדיין חסר לך, כי רצית יותר ויותר, על ידי זה הוא גוזל ממך שמחת החיים, ואתה מרגיש כל כך מוזנח ועזוב.

ועל כן ידידי היקר, אבקשך מאד שתקפוץ ותדלג על הכל. ותעשה התחלה חדשה להיות "משונה פרייליך" (שמחה בלתי רגילה), ותחיה את עצמך עם כל הנקודות טובות שלך, ושלא יהיו קטנים בעיניך, ולגבי מה שחסר לך, על זה לימד אותנו רביז"ל שנרבה עוד כיסופים ועוד תפילות אל השם  יתברך, אבל לא מתוך צער ומרירות רק מתוך תשוקה ואהבה נמרצת, ואז תראה איך שתרגיש טעם אחרת בכל החיים שלך, ותהיה הכי מאושר בעולם.

מאד נהניתי מן החידושי תורה שלך, ואיך שפירשת המשנה בתמיד (פרק א) ירד וטבל עלה ונסתפג וכו', שדייקא כהן שהיה לו ירידה, וקרה לו מה שקרה, אבל מיד ירד וטבל, ומיד עלה ונסתפג, שחיזק וזירז את עצמו, ונתחמם כנגד המדורה שהוא האש של הצדיק, ובא וישב לו אצל אחיו הכוהנים, שחיבר עצמו עם חבירים מקשיבים ומקורבים אל הצדיק, זה חידוש נאה מאד, והבן למעשה, וחילך לאורייתא, שתזכה לחדש הרבה חידושי תורה ותרשום אותם בכתב למען יעמדו ימים רבים, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתזכה להתחתן בגיל צעיר בקדושה ובטהרה, ותבנה בית נאמן בישראל, ותזכה לאושר אמיתי בחיים.       

הדורש שלומך באהבה רבה מאד ומאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

"שַׁעֲרֵי הַשָּׁמַיִם פְּתוּחִים" • מכתב מיוחד על סגולת היום הקדוש

בְּעֶזְרַת ה' יִתְבָּרַךְ, יוֹם ה' לְסֵדֶר תְּצַוֶּה י"ג אֲדָר תַּעֲנִית אֶסְתֵּר ה'תשפ"א. הַחַיִּים וְהַשָּׁלוֹם וְכָל טוּב סֶלָה יַגִּיעוּ וְיִרְדְּפוּ אֶל כְּלָלִיּוּת אַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ הַיְּקָרִים, אֲנָשִׁים

האם להתחסן נגד נגיף הקורונה?

שאלה: שלום וברכה למו"ר הרה"צ שליט"א,לאחרונה מצאו חיסון נגד ה"קורונה", וקופות החולים החלו לחסן את כולם, וגם לנו הוצע על ידי קופת החולים להתחסן. אציין

דילוג לתוכן