אין לי חשק ללמד משניות, תוכלו לעורר אותי?

שאלה:

שלום וברכה לכ"ק הרב הצדיק שליט"א.
ברצוני לתת תודה לצדיק על כל התורה שמשפיע עלינו הן בדרשות הן בחיזוק היומי והן במכתבים, שממש משפיעים עלי בלמוד התורה בתפלה וכן בשלום בית וסבלנות לילדים.
חסדי השם זכיתי לסיים מספר פעמים ש"ס משניות, אבל לצערי כבר מספר חדשים לא זוכה לקרוא פרק אחד. אם אפשר שהצדיק יעורר אותי במעלת המשניות מבקש זאת כי אין לי חשק ללמוד משניות.
שתזכו להמשיך להאיר את אורו של רבנו ז"ל בכל העולם כלו ולהאריך ימים בטוב ובנעימים ונחת מכל יוצאי חלציכם.

תשובה:

בעזרת השם יתברך, יום ד' לסדר [חקת] בלק ט' תמוז תש"פ.

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח.

לנכון קבלתי מכתבך.

בעניין התעוררות ללמוד משניות, מה אגיד לך ידידי, האריז"ל אומר ששיעור משניות קודם לכל דבר, כי המשנה היא כלליות ותמצית תורה שבעל פה, ואדם שלומד משניות זוכה לזכך ולצחצח הנשמה שלו, כי משנ"ה אותיות נשמ"ה, ועל ידי משניות אדם זוכה לשנות כל מהותו, כי משנה הוא מלשון מְשַׁנֶּה, גם משנ"ה בגימטריא פרנס"ה כי על ידי לימוד משניות אדם ממשיך על עצמו שפע קדש הן ברוחני והן בגשמי, ולא בחינם מוהרא"ש זי"ע מסר נפשו כל ימי חייו להכניס לימוד משניות בעולם, והחדיר זאת במיוחד בבחורים שיהיו רגילים ללמד ח"י פרקים משניות בכל יום, ולא היה אפשר לבחור לשהות בישיבתו של מוהרא"ש זי"ע בלי התחייבות של לימוד ח"י פרקים ביום, ומי יודע כמה מליונים פרקי משניות זכה מוהרא"ש זי"ע את אנשי העולם סביב כל כדור העולם.

ועל כן ידידי היקר, קבל על עצמך בלי נדר ללמד לכל הפחות פרק אחד משניות בכל יום, שדבר זה לא לוקח יותר מכמה דקות, ויהיה תמיד מוכן על השולחן שלך ספר משניות עם סימניה בפנים לדעת איפה אתה אוחז בדיוק, ובכל יום מתי שנוח לך, או לפני שאתה אוכל, או באמצע האכילה או אחר כך, תמשיך ללמוד פרק אחר פרק, מסכת אחר מסכת, וזה יהיה אצלך כמו "לחם משנה", וזה יביא לך שפע כפול, ואז תראה בעזרת השם שבמשך הזמן תזכה לעשות הרבה סיומים על ששה סדרי משנה, ויערב לך לעד.

וראיתי אצל איש אחד מאנשי שלומנו שהיה לו ברכב סט משניות קטן והיה רשום עליו "מרכבת המשנה", והיה מנהגו שבכל פעם שהיה צריך לחכות או לשהות באוטו לאיזו סיבה, היה ממשיך ללמד עוד פרק ועוד פרק כסדרן, וכך עשה כמה סיומים על ששה סדרי משנה רק משהיות אלו, מלבד שהיה לו שעור משניות בביתו כסדרן.

ומובא מצדיקים, שעל ידי הרבה לימוד משניות אדם זוכה לקבל תואר "משנה למלך", שזהו תואר מכובד וחשוב מאד כמובן, כי המשניות מדבקות אותו במלכו של עולם, ומזכה אותו עם התקרבות יתירה אליו יתברך, נמצא שהלומד משניות מרוויח רווחים נפלאים מכל הצדדים, ואשרי הזוכה להגות במשניות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

"שַׁעֲרֵי הַשָּׁמַיִם פְּתוּחִים" • מכתב מיוחד על סגולת היום הקדוש

בְּעֶזְרַת ה' יִתְבָּרַךְ, יוֹם ה' לְסֵדֶר תְּצַוֶּה י"ג אֲדָר תַּעֲנִית אֶסְתֵּר ה'תשפ"א. הַחַיִּים וְהַשָּׁלוֹם וְכָל טוּב סֶלָה יַגִּיעוּ וְיִרְדְּפוּ אֶל כְּלָלִיּוּת אַנְשֵׁי שְׁלוֹמֵנוּ הַיְּקָרִים, אֲנָשִׁים

האם להתחסן נגד נגיף הקורונה?

שאלה: שלום וברכה למו"ר הרה"צ שליט"א,לאחרונה מצאו חיסון נגד ה"קורונה", וקופות החולים החלו לחסן את כולם, וגם לנו הוצע על ידי קופת החולים להתחסן. אציין

דילוג לתוכן