חסד שביסוד: פ"א שנים להולדת מוהרא"ש הקדוש זי"ע

ביום כ"א אייר הת"ש – לפני שמונים ואחת שנים, ירדה לעולם הזה נשמתו הטהורה של כ"ק מוהרא"ש זי"ע, נשמה שכל חייה בעולם הזה, זיכתה את הרבים, יום אחר יום, לילה אחר לילה, בשבעים וחמש השנים בהם זכינו לחיות בדורו של מוהרא"ש, נעשתה מהפכה עולמית שאין לה אח ורע, מעולם לא היה בהסטוריה החסידית, שאדם בודד אחד, עם מחלוקות ומניעות על כל צעד ושעל, הביא לעולם תודעה חדשה. מוהרא"ש הקדוש, משחר נעוריו, התקרב לדעת רבנו ז"ל, וכמו היתה זו הכרזה אלוקית, שמהיום והלאה, לא יהיה יהודי אחד בכל כדור העולם, שתורתו של רבינו הקדוש מוהר"ן לא תפגוש אותו בדרך זו או אחרת, בצומת כלשהי בחייו. הולדת מוהרא"ש היא סיפורה של הולדת חסידות ברסלב מחדש לאחר השואה, כשבכל יבשת אמריקה הענקית, בה פיכו חיים קהילתיים ויהודיים רבים היו רק חמשה עשר חסידי ברסלב מבוגרים… מוהרא"ש הפך את העולם לשייך לגמרי לרבינו, בכל השפות, בכל הדרכים, בכל הבמות – הפיץ ופרסם את דעת רבינו ז"ל בעולם מיום עמדו על דעתו, עד היום בו נשם את נשימת אפו הקדושה האחרונה בעלמא הדין.

לא בחינם בא מוהרא"ש לעולם בספירת חסד שביסוד, מוהרא"ש היה נוהג לומר, שזו היא מידתו הקדושה ללמד זכות וחסד על כל בר ישראל – אף על אלו שפגמו במידת היסוד – יש ללמד על נשמות אלו זכות ולהביא להם את לימודו הטוב של רבינו ז"ל שאף על דבר זה מועיל תשובה ועדיין לא אבדה תקוותם להיות אנשים כשרים באמת.

מו"ר הרה"צ שליט"א נוהג לומר, שבעצם היום הזה הוא יום הולדת של כולנו, כי ביום הזה ריחם השם יתברך עלינו והביא לנו את הצדיק הזה שהפיץ לנו ולכל עם ישראל את לימודי רבינו הקדוש – שבזכותם אנחנו מתחילים לחיות חיים אחרים לגמרי, בדבקות אמת להקב"ה ועבודת השם תמימה ופשוטה, אשר על כן, נוהגים אנשי שלומינו תלמידי היכל הקודש להתאסף יחד ביום זה, להתחזק מחדש באור רבינו ז"ל כמו שקיבלנו בהיכל הקודש.

תורתו מגן לנו, הספרים הקדושים שהשאיר לנו בירושה נפלאה – היא מאירת עינינו, הוא ימליץ טוב בעדינו, אמן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

מסע מורנו הרה"צ שליט"א לקברי צדיקים באחד מימי השבע ברכות

ביום רביעי בשבוע שעבר, בעיצומם של ימי השבע ברכות לנכדת מו"ר הרה"צ שליט"א, שכמו שפורסם כאן באתר – התקיימה סמוך ונראה לציון רבינו הקדוש זי"ע בעיר אומן, נסע הרה"צ עם משפחתו והאורחים שבאו לכבוד השמחה, לערוך שבע ברכות בעיר מעזיבוז, על יד ציון מרן אור שבעת הימים הבעל שם טוב הקדוש זי"ע.

דילוג לתוכן