וּבָאוּ כֻּלָּם בִּבְרִית יַחַד • חג השבועות במחיצת ראש חבורתנו היכל הקודש

חג השבועות הקדוש נכנס אצל אנשי שלומינו נפלאה ובקבלת התורה מחדש, בצילו של ראש חבורתנו הרה"צ שליט"א ביבנאל עיר ברסלב.

בסעודה שלישית בשבת לפני החג, עורר מו"ר על קדושת הלילה, איך שנעשים מהלימודים הקדושים של התיקון דברים עליונים, ועל כן יש להיזהר מאד מלדבר דיבורים בטלים ולבטל את הזמן היקר אז, וראוי לעשות תענית דיבור מתחילת הלילה עד אחר התפילה בבוקר.

לא ניתן לתאר במילים את התפילה המרוממת בבוקר החג לאחר לילה שכולו תורה, שעל אך העייפות הטבעית, הרים מו"ר שליט"א את הציבורים טפחיים מעל הקרקע בתפילתו הנהלבת, באמירתו את ההלל וה'אקדמות' בקול רם ובהתעוררות נעימה. לאחר התפילה – בקידושא רבה, קרא את סדר התנאים שחיבר הרה"ק רבי ישראל נג'ארה זי"ע, ונשא דברים.

לעת ערב בסיום החג, ערך מו"ר טיש נעילת החג בהיכל בית המדרש עם אנשי שלומנו, עם ניגוני התעוררות ושמחה השייכים לעניין קבלת התורה, וחילק לכל אנ"ש פירות, לאחר מכן נשא דיבורים נפלאים המעוררים לקבל על עצמינו שיעורי תורה מחדש באהבה, והסביר במתיקות עניין כפה עליהם הר כגיגית – שמי שרוצה לקבל עליו אור התורה, צריך לקבל על עצמו ללמוד בכל אופן, בין בדבקות ובין שלא בדביקות, בדרך הלימוד של רבינו ז"ל המנגישה לכל בר ישראל את התורה הקדושה, בין אם מבין ובין אם לא, וזה עניין מה שאמרה רות "באשר תמותי אמות ושם אקבר" – אחרי שנעמי ניסתה לדחותה ולהסיר לה עול התורה שאפילו לא קוברים יחד אלו שנידונו במיתות בית דין השונות, וענה שהיא מוכנה להכל, ולכאורה הרי הייתה צריכה לומר שתיזהר ולא תעבור על המצוות?, אלא מסביר מוהרנ"ת יסוד חשוב ונפלא בהתחזקות – שיהודי שנכנס בעבודת השם יתברך צריך להיות מוכן לכל המצבים הקשים שיעברו עליו ברוחניות שלא יבהל אלא יקבל על עצמו במסירות נפש לעמוד על עומדו בעבודת השם יתברך. ועוד דיבורים רבים שיבואו במקום אחר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Comments 1

  1. 4 says:

    איזה יופי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד בנושא:

דילוג לתוכן