חג הפסח נחוג בהתרגשות רבה בעיר ברסלב: לראשונה יחד עם הרה"צ ראש חבורתנו שליט"א

DSC04917-1
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חג הפסח תשפ"א יחקק באותיות של זהב בדברי ימיה של יבנאל עיר ברסלב וקהילות היכל הקודש בארצנו הקדושה, כשלראשונה זכו אנשי שלומינו היקרים לחוג את החג הקדוש בצל קורתו הטהורה של כ"ק מו"ר הרה"צ שליט"א, למותר לציין את ההתרגשות הרבה והתרוממות הנעלה שזכו להם אנ"ש תושבי ארה"ק.

בשעת בין הערביים של שבת קדש, בעת התקדש החג הקדוש, צעד מורנו שליט"א יחד עם אנשי שלומינו מבית המדרש החדש "שטיבל מוהרא"ש" לעבר בית הכנסת הגדול "היכל מוהרא"ש" לתפילת ליל יו"ט. ההתרגשות עלתה על גדותיה עת אשר התעטף מו"ר שליט"א בטליתו, ופסע לעמוד החזן לגשת לאמירת ההלל, שנאמרה בהתעוררות עצומה ובקול גדול ורם – כדברי רביז"ל, שצריכים לומר הלל בקול גדול. אחר התפילה עברו כלל אנשי שלומינו אצל מו"ר שליט"א לאמירת גוט יו"ט ולזכות לברכת החג, וכל אחד הלך לביתו לערוך את הסדר הקדוש בקרב בני משפחתו.

בשעות הקטנות של הלילה, עת נפתחה דלת מורנו שליט"א לאמירת "שפוך חמתך", נכנסו אנשי שלומינו לביתו נאוה קודש, לזכות להשתתף בחלקו האחרון של הסדר הטהור, ההתעוררות באמירת "שפוך חמתך" של מורנו הרה"צ שליט"א היתה עצומה ורבה, שא"א לתאר זאת על הכתב כלל וכלל. לאחמ"כ החל מורנו שליט"א באמירת ההלל בשמחה עצומה, בשיר ובניגון, ובין כל מזמור למזמור זכו הנוכחים לשמוע דברי אלוקים חיים מענין פסוקי ההלל וכו' (דברי התורה יובאו אי"ה בגליון "דרכי איש").

הסדר הטהור נחתם באמירת שיר השירים, ולאחמ"כ ברך מורנו שליט"א את כלל הנוכחים בברכת חג שמח, וברך לכל הישועות והברכות – בני, חיי ומזוני רוויחי, וכלל המשתתפים יצאו בהרגשה עילאית ומרוממת, קדושה וטהורה, בהודיה להשי"ת אשר בנחל שם חלקינו וגורלנו וזכו לחוות את ליל הסדר הקדוש במחיצת הצדיק.

לפניכם גלריה ממוצאי יו"ט בבית המדרש הגדול "היכל מוהרא"ש" ווידיאו מספירת העומר הראשונה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיעורים נוספים

דילוג לתוכן