אני חושש שאם אסע לאומן השנה, אצטרך להיות בבידוד בחזור ולא יקבלו זאת במקום עבודתי

שאלה:

שלום וברכה אל כבוד הרב שליט"א, אני חסיד ברסלב בן עשרים ושתים, וכבר החל מהבר מצווה שלי אני נוסע לאומן על ראש השנה, ורציתי לשאול את הרב לגבי אומן ראש השנה תשפ"א, שמעתי שיש תכנית שיהיה אפשר לנסוע לאומן על ראש השנה בעזרת השם, ויצטרכו לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה ואז יהיה אפשר לנסוע וכשיחזרו יצטרכו להיות בבידוד חמישה ימים. ואני אברך שעובד בעבודה שצריכים אותי במיוחד בתקופה של החגים שאז יש לחץ, וזה יפריע לעבודה אם אחסר כמות ימים שכזו.
השאלה היא מה אעשה, האם לטוס אפלו שזה דורש ממני בידוד 5 ימים שאז אני לא יודע איך בעבודה יקבלו את זה ואפילו יכול להיות שיכעסו עלי, או להישאר בארץ. אשמח לתשובה, תודה רבה ותזכו למצוות.

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום ד' לסדר ואתחנן ח' מנחם אב תש"פ.

החיים והשלום וכל טוב סלה לקראת ידידי … נרו יאיר ויזרח לנצח.

לנכון קבלתי מכתבך.

עליך לתת שבח והודיה עצומה אל השם יתברך שזכית בזכיות חינם להיות אצל רבנו ז"ל בכל ראש השנה מזמן הבר מצווה שלך, זו מתנה עליונה ממנו יתברך שאי אפשר לתאר ולשער מעלתה כלל, ועליך לשמוח ולהחיות עצמך עם זה כל השנה כולה, כי אין דבר גדול למעלה מזה, מלהיות אצל רבנו ז"ל בראש השנה, וכמו שאמר רבנו ז"ל בפירוש, וכל ההשפעות טובות שיש לנו כל השנה, נמשכות מן הראש השנה של רבנו ז"ל בעיר אומן, וכמו שגם זה אמר רבנו ז"ל בפירוש, "לא מיבעיא אתם כלכם תלויים בראש השנה שלי, אלא כל העולם כלו תלויים בראש השנה שלי".

ועל כן אין לך לפחד מה יהיה אחר ראש השנה וכו', ואל תדאג אם תצטרך בידוד או לא, רבנו ז"ל כבר הבטיח לנו לדאוג על נסיעתנו הלוך וגם חזור, ולכן העיקר להיות אצל רבנו ז"ל על ראש השנה, ושם בוודאי תפעל כל משאלות לבך לטובה, הכולל פרנסה ברווח ולא בצמצום, בנחת ולא בצער, בהיתר ולא באסור, ויעזור הקדוש ברוך הוא שנשמע ונתבשר בשורות טובות ומשמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

דילוג לתוכן