אני מנסה לברוח מעצמי

שאלה:

לכבוד כבוד קדושת הרב לעזער שליט"א.

אני מרגישה שאני הולכת לאיבוד… אין לי כבר סבלנות לכלום, קשה לי מאד לבד עם כל הלחץ הרב. גם בעבודה שלי נהייתי עצבנית ועוברים עלי התקפי חרדה, לא מפטרים אותי רק מתוך רחמנות וזה גורם לי להרגשה עוד יותר קשה, אני מרגישה כישלון בכל דבר ושאין לי מקום בעולם הזה, קשה לי להיות לבד כל הזמן, אני חוזרת מהעבודה ובורחת או לשינה או רואה סרט כי הכל כל כך כואב ולא רוצה להרגיש כלום אז אני מכלה את כל הזמן בלברוח מעצמי, בקשי מצליחה לדבר עם הקדוש ברוך הוא, אני מלאת עוונות ומבלבלת, אשמח אם תעזרו לי.

תשובה:

בעזרת השם יתברך יום ד' לסדר ויצא ט' כסליו תשפ"א.

שלום רב אל … תחיה.

לנכון קיבלתי מכתבך המליאה מרירות עד לב השמים, ואני מאד מצטער בצערך הקשה, אבל הדרך שלימד אותנו רביז"ל הוא להסתכל על הנקודות טובות והדברים החיוביים ולהחזיק מעמד בכל מצבי החיים, ולא להיפוך, ואם בורחים, בורחים רק אל הקדוש ברוך הוא, ולא מהקדוש ברוך הוא חס ושלום, ועל כן תדעי בבירור שמן השמים מנסים אותך לראות כמה את חזקה באמונה פשוטה וטהורה, ואם תחזיקי מעמד, ולא תתיאשי כלל, תראי שהכל יתהפך לטובה ועוד תזכי לראות הרבה טוב בחיים.

כדאי לך לבקש מהגבאי … נ"י שיתן לך איזה זמן לבוא ולדבר ולטכס עצה בעזרת השם יתברך, כי הוא יתברך אבינו אב הרחמן, ורק עמו יש עצה ותושיה.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

דילוג לתוכן