כבר כמה חדשים שיש לי לחצים ופחדים ואיני מצליחה לשמוח

שאלה:

לכבוד הרב שליט"א, תודה רבה לכם על כל התפילות שאתם מתפללים על המשפחה שלי, יעזור הקדוש ברוך הוא שתהיו בריאים ושתבוא לגור איתנו כאן ביבנאל.
אני רוצה לבקש מהרב הצדיק, אנא תתפללו עלי שאני אהיה שמחה כי זה כבר כמה חדשים שאני עצובה ובלחץ ומפחדת על המשפחה שלי, ואפילו שאני קונה דברים אני לא שמחה. אנא תתפללו גם על כל המשפחה שכולם יהיו שמחים ושיחזרו בתשובה שלמה ושיהיו בריאים בבריאות הנפש והגוף ושתהיה פרנסה בשפע. תודה רבה על הכל.

תשובה:

בעזרת השם יתברך, יום ד' לסדר ראה כ"ב מנחם אב תש"פ.

שלום רב אל … תחיה.

לנכון קבלתי מכתבך.

תדעי שעל מדת השמחה צריכין לעבוד חזק, לגרש מעצמו כל מיני חרדות ופחדים וכו', ולהכניס בעצמו אמיתת מציאותו יתברך, שאין שום מציאות בלעדיו יתברך כלל, וכל אשר לכל, הן מה שנעשה עם בני אדם בכלל, והן מה שנעשה בתוך המשפחה בפרט, הכל בהשגחה עליונה, ולכן עליך להתחזק מאד עם אמונה פשוטה וטהורה בו יתברך, ולדעת שאין לך מה לפחד מכלום, את תראי להתנהג בצניעות מלאה וביראת שמים, ותבקשי הרבה מהשם יתברך שירחם עליך ועל כל בני משפחתך שיהיה להם כל מה שהם צריכים, ותפרשי שיחתך לפניו יתברך בפרטי פרטיות על כל אחד מבני המשפחה, על האבא ועל האמא ועל האחים והאחיות וכו', והתפילה תכניס בך שמחה ומנוחת הנפש, עד שתתחילי להרגיש שכל כולך תלויה רק בידו יתברך לבד, וכל אשר הוא יתברך עושה הכל לטובה, ואז תזכי לשמחת החיים באמת.

המאחל לך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

דילוג לתוכן